מאמרים נוספים:

הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלי וקיראו עוד תכנים

"נסטינג" – מהמילה קינון, הוא הסדר משמורת אשר שומעים עליו יותר ויותר בשנים האחרונות בהקשר של גירושין

הרעיון פשוט- הילדים ממשיכים לגור בבית המשותף, ואילו ההורים הם שיוצאים ממנו, שוכרים דירה, לרוב משותפת (אך לא תמיד), וחולקים ביניהם את הלילות עם הילדים, על פי הסדר ימים שיצרו בדיוק לשם כך.

לנסטינג, כמו לכל דבר, יש יתרונות וחסרונות. אחד היתרונות הברורים הוא כמובן צמצום משמעותי של הטלטלה והזעזוע לעולמם של הילדים, אשר ממשיכים לישון מידי לילה במיטתם, בביתם הקבוע ובסביבתם המוכרת.

החיסרון לעומת זאת, לרוב מתבטא באספקט של ההורים דווקא- אשר ממשיכים לאורך כל תקופת הנסטינג ללון הן בבית המשותף והן בדירה השנייה, לעיתים ברוטציה עם ההורה השני ולעיתים בדירה שכל אחד מבני הזוג שכר/רכש לעצמו.

ההורה הוא שצריך להיות "על מזוודות", כאשר בחלק מהשבוע הוא לן בבית עם הילדים ובחלקו בבית השני.

מעבר לכך המשמעות היא גם כלכלית שכן ההורים ממשיכים לנהל יחד את הבית המשותף, ובמקביל גם דירה נוספת בה הם חולקים (ולפעמים, כאמור, שתיים, במידה וכל אחד מהם שכר/רכש לעצמו דירה משלו).

נוסיף לכך גם את העובדה שכשחולקים דירה עם הגרוש/ה הדבר עלול להקשות על הצדדים להמשיך בחייהם, ואף להפריע ליצירת זוגיות חדשה.

ככל הנראה לאור כל זאת חלק גדול מהזוגות הגרושים שבחרו בפתרון הנסטינג הגדירו אותו מראש כפתרון זמני, והלכה למעשה תוך פרק זמן של בין חצי שנה לשנתיים בממוצע סיימו את תקופת הנסטינג, ואת השותפות הרכושית בבית, ועברו להסדר משמורת "רגיל" בו הילדים לנים חלק מהימים בבית האם וחלק בבית האב.

 

בכל מקרה חשוב לזכור שמדובר במהלך שמצריך שיתוף פעולה תכוף ותקשורת טובה בין ההורים המתגרשים, ויכולת לשים את צורכי הילדים וטובתם במרכז, תוך דחיקת צורכי ההורים עצמם לעדיפות תחתונה יותר.

 

כמו כל דבר, לא לכולם פתרון זה מתאים, אבל לטעמי ראוי לברך על היכולת של ההורים להכיר בכך שהילדים לא בחרו שהוריהם יתגרשו, ועל הרצון למצוא דרך לצמצם למינימום את הזעזוע וההפרעה לחיי הילדים

 

 

כתובת המשרד:
רחוב קלאוזנר 2,
רעננה
09-7735419
054-4806911
iditalfa@gmail.com

קבלו במתנה את ״המדריך השלם לגירושין בראייה משפחתית״:


"המדריך מסביר בצורה פשוטה וברורה את היתרונות של גישור לגירושין, והקל עלינו
את ההחלטה לבחור בדרך הזו בכדי להתגרש במהירות ובצורה מכובדת ומשותפת, תודה!"

תודות מלקוחות