מאמרים נוספים:

הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלי וקיראו עוד תכנים

מדוע חשוב ולעיתים קריטי לבחור במגשר שהינו עורך דין מומחה בדיני משפחה וגירושין 

לאחרונה פנתה אלי אישה, כ-5 שנים לאחר שסיימה הליך גישור לגירושין מול בעלה (הגישור הצליח- הם חתמו על הסכם גירושין כולל ואכן התגרשו). המקרה שלה ממחיש בעיה קשה שכבר נתקלתי בה בעבר, בה נערך הסכם גירושין באופן שמשאיר "חורים" רבים בהסכמות של הצדדים, עד כדי אי יכולת לאכוף את ההסכמות בפועל כשמגיע המועד לכך !.

זה בדיוק המקרה בגינו האישה הנ"ל הגיעה אלי. בהסכם הגירושין נכללו הסכמות בדבר חלקה בזכויות הסוציאליות של בעלה-דאז. האופן בו הוגדר נושא חלוקת הזכויות בהסכם היה לוקה בחסר בלשון המעטה, והיו מספר חוסרים משמעותיים כמו ראשית מה הן בכלל הזכויות לגביהן רלוונטית ההסכמה? לא היתה רשימה של זכויות וכיום למעלה מ 5 שנים אחרי הגירושין ללקוחה שלי אין שום מסמכים שנשארו מימי הנישואין, ולכן אין לה כל מידע לגבי מי הגופים מהם היא אמורה לקבל את חלקה בזכויות... שנית- לא הוגדר מועד מדוייק עד אליו היא תקבל את זכויותיה. האופן בו נוסחו הדברים השאיר אותם לחלוטין לפרשנות של הגרוש... שלישית- לא נרשמה הוראה בלתי חוזרת אצל מחזיקי הזכויות שתחייב את המחזיקים להעביר לגרוש וללקוחה שלי את הכספים בו זמנית כל אחד לפי חלקו. המשמעות היא שהמחזיקים הנ"ל מחוייבים רק לגרוש... והיא אכן לא קיבלה עד כה את חלקה באף זכות שנצברה בנישואין...

מאחר וכיום אין כל קשר בין הלקוחה לבעלה-דאז, ופניותיה אליו להעביר לה פרטים בנושא- לא נענו, הרי שלא היתה ברירה ולפני כשבועיים הגשנו תביעה בנושא לבית המשפט לענייני משפחה.

כלומר- התוצאה המיידית של הסכם גירושין שאינו שלם ויש בו חוסרים, עלולה להיות חזרה להליכים משפטיים בעתיד- בדיוק מה שבני הזוג ביקשו למנוע בזמנו, כשפנו להליך גישור לגירושין ולא לתביעות בבית המשפט....

מגשר שהוא עורך דין

מגשר אינו חייב להיות עורך דין, אולם כמובן מהאמור לעיל, הרי שיש יתרון רב למגשר שהינו עורך דין העוסק בתחום בו הוא מנהל הליכי גישור.

תוך כדי הליך הגישור חלק מתפקידו של המגשר הינו להציג לצדדים את האלטרנטיבות הקיימות "בחוץ", בכדי שכאשר מועלית הצעה או כיוון מסויים לפתרון יסייע הדבר לקבלת החלטה של כל אחד מבני הזוג על מה ועד כמה הוא מעוניין להתפשר. "בחוץ" משמעו כמובן בערכאות המשפטיות- בית משפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני. כלומר חשוב שהמגשר יכיר את הלכות בית המשפט ופסיקותיו בתחומים הרלוונטיים, ולכל הפחות באיזה טווח היתה יכולה לנוע החלטת בית המשפט לגבי הסוגיה שבמחלוקת.

עורך דין מתוקף עבודתו מכיר את המאטרייה המשפטית ואת פסקי הדין הרלוונטיים לתחום עיסוקו. באופן טבעי הוא יודע למסגר את תחומי הפתרון הרלוונטי לנתונים של הזוג הספציפי, וקל לו להסביר כאשר צד אחד מתעקש על כיוון מסויים, האם כיוון זה "יחזיק מים" בבית המשפט או לאו. הכרת הדין הנוגע לסכסוך מתגלה לעיתים כקריטית, שכן היא מאפשרת למגשר לשקף לצדדים מה היה מצבו המשפטי וסיכוייו של כל אחד מהם, לו היו מבקשים את הכרעת בית המשפט. ידיעה והבנה זו יש ביכולתה להטות את הכף לגבי השאלה אם כדאי לצדדים להתאמץ ולהגיע להסכמות או לאו.

חלק מהדינאמיקה המניעה את הליך הגישור נוצרת באמצעות האלטרנטיבות וההצעות השונות לפתרון שעולות תוך כדי התהליך, ועורך דין-מגשר מסוגל מתוקף היכרותו עם החוק והפסיקה, להציע לבני הזוג מס' רב של אופציות לפתרון, אשר מעלות ביותר את הסיכוי להגיע לפתרון מוסכם על שני הצדדים.

ההסכם הוא סופי ולא ייפתח בעתיד

בנוסף, לעורך דין יתרון עצום בכל הנוגע לניסוח ההסכם הסופי עבור בני הזוג. מתוקף עבודתו השוטפת עורך הדין מתמקצע בכל הנוגע לניסוח הסכמים באופן מדוייק וברור, כך שכל סעיף וסעיף יהיה מגובש, חד משמעי ובר אכיפה. עורך דין יודע להתייחס לכל הניואנסים הקטנים שלעיתים יכריעו האם ניתן יהיה להוציא את ההסכמות לפועל או לא, שכן זוהי עבודתו היומיומית בה הוא עוסק באופן קבוע.

חשוב להבין כי את הסכם הגירושין אליו מגיעים בני הזוג עליהם לאשר לאחר חתימתו בפני בית המשפט, שם יקבל ההסכם תוקף של פסק דין לכל דבר ועניין.

לאחר שלב זה ההסכם לא ניתן לשינוי אלא רק בהסכמה של שני הצדדים. לא תהיה הזדמנות נוספת לחשוב מחדש ולשנות הסמכות ותניות בהסכם, וגם אם ההסכם כולל חורים וחוסרים כמו המקרה שתארתי בראשית מאמר זה, הרי שאם לא תהיה הסכמה בין הצדדים בעתיד להסדרי בהסכם חדש את כל הטעון שיפור- לא תהיה ברירה אלא להגיש תביעה לבית המשפט לענייני משפחה כנגד הגרוש/ה, וזהו כאמור לעיל- בדיוק מה שבני הזוג רצו להימנע ממנו כאשר החליטו לסיים את נישואיהם בהליך גישור.

 

מאות זוגות בהם טיפלתי עד היום הצליחו לסיים את הגישור בהצלחה ולחתום בסופו של הסכם גירושין כולל.

אם אתם מתלבטים האם גישור הוא ההליך הנכון לכם, אני מזמינה אתכם ליצור עימי קשר עוד היום ולהגיע לפגישת היכרות. זיכרו- אם החלטתם להתגרש, יש לכם אפשורת לעשות זאת בצורה מכובדת, ממוקדת, קצרה וזולה, שתאפשר לכם להישאר בני אדם, להמשיך להיות זוג הורים לילדיכם, ולקבל שליטה על חייכם שאחרי הגירושין.

מוזמנים ליצור עימי קשר עוד היום לקבלת פרטים !

 

האמור לעיל אינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי קונקרטי.

 

כתובת המשרד:
רחוב קלאוזנר 2,
רעננה
09-7735419
054-4806911
iditalfa@gmail.com

קבלו במתנה את ״המדריך השלם לגירושין בראייה משפחתית״:


"המדריך מסביר בצורה פשוטה וברורה את היתרונות של גישור לגירושין, והקל עלינו
את ההחלטה לבחור בדרך הזו בכדי להתגרש במהירות ובצורה מכובדת ומשותפת, תודה!"

תודות מלקוחות