מאמרים נוספים:

הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלי וקיראו עוד תכנים

הכיצד יתכן שמרביתם של הליכי הגירושין שנפתחים בישראל מסתיימים בהסכם גירושין בין בני הזוג, ולא בפסק דין? מדוע גם כאשר בתחילה לא ניתן היה להגיע לפשרה, הופכת דרך זו מתאימה יותר בהמשך ההליך המשפטי, ואם כך האם לא עדיף לגשת לאופצייה ההסכמית מלכתחילה?

 

חלק נכבד מהאנשים נכנסים להליכי גירושין "בכל הכוח", עם הרבה אמוציות, תחושת צדק עצמית, ורצון עז ש"השופט יראה לצד השני שאני צודק".

אבל המציאות היא אחרת, ואחרי חודשים ארוכים של מלחמות, מאבקים, לכלוכים והכפשות, שני הצדדים כבר מותשים, רוצים לסיים את ההליך, "לקבל את חייהם בחזרה" כמו ששמעתי מרבים, והעובדות הן שרוב גדול ביותר- כ 80% - מהליכי הגירושין שמתחילים בהליכים משפטיים (בבית המשפט לענייני משפחה ו/או בבית הדין רבני) מסתיימים בסופו של דבר בפשרה, ולא מתנהלים עד סיום ההליך המשפטי וקבלת פסק דין מבית המשפט.

פשוט לרוב האנשים בשלב מסויים באמת נגמר הכח... אחרי חודשים (ושנים) של התכתשויות משפטיות שכילו את כל מירצם, כוחם וכספם, הם רוצים שקט, מבקשים לקבל וודאות בחייהם, כמהים כבר "לסגור את הדלת" כדי שיוכלו "לפתוח דלת חדשה".

 

פשרה= הסכם גירושין

כשאני אומרת שרוב ההליכים המשפטיים לגירושין מסתיימים בפשרה, אני מתכוונת לכך שבני הזוג הגיעו להסכמות בכל / רוב הנושאים השנויים במחלוקת, לאחר שעורכי הדין שלהם ניהלו משא ומתן ביניהם על הסוגיות השונות. בעקבות זאת מכינים עורכי הדין הסכם גירושין בו מועלות על הכתב כל ההסכמות, בני הזוג חותמים על ההסכם ולאחר מכן מתגרשים.

בהינתן הנתונים המובאים לעיל, אשר מרבית הזוגות העומדים טרם גירושין אינם מודעים להם, הרי שברור שעדיף ללכת על הליך להסכם גירושין מלכתחילה, לא?

הרי אם אנו יודעים שבסופו של דבר נגיע לאותה תוצאה, או תוצאה מאוד דומה, אבל דרך אחת (נקרא לה "בית משפט") הינה ארוכה ומתישה, היא תארך חודשים ארוכים ואף שנים, היא תעלה הרבה יותר כסף, הילדים יחוו טלטלה קשה בחייהם, ירגישו שעליהם לנקוט עמדה ולתפוס צד לטובת אחד מהוריהם, היחסים בין בני הזוג המתגרשים יקצינו ויתכן כי יגיעו לפסים שאין מהם חזרה לתקשורת משותפת...

אבל מנגד יש דרך אחרת, היא תוביל לאותה נקודה בסופו של דבר, אולם במס' הבדלים משמעותיים: זוהי דרך קצרה יותר (הליך גישור לגירושין אורך בממוצע כ-3 חודשים), קלה יותר (ואינה מתישה כמו הליך משפטי בו חדשות לבקרים על שני הצדדים להגיב לבקשות, החלטות והליכים חדשים), עולה משמעותית פחות (כעשירית (!!) מעלות ייצוג משפטי של שני הצדדים ע"י עורכי דין); כמו כן על אף שבכל גירושין מתערערת יציבות עולמם של הילדים עקב גירושי הוריהם, כשההורים עושים זאת בדרך של גישור, הילדים לומדים שאפשר לנהל חילוקי דיעות וקונפליקטים בדרך מכובדת, פשרנית, תקשורתית, אשר מותירה פתח להידברות בין ההורים בעתיד, למען ילדיהם.

אז כדי לסכם ולהקל עליכם את ההחלטה, הנה זה, פשוט, קצר ולעניין: כדי להגיע לאותה תוצאה, בדרך א' תצעדו מס' שנים, תבזבזו סכומי עתק, תקלקלו את היחסים עד לנקודת אל-חזור, ותשאירו את ילדיכם עם נזקים שעלולים להיות בלתי הפיכים...

בדרך השנייה תשיגו את אותן תוצאות משפטיות אך תסיימו את התהליך תוך מס' חודשים, בעלות כספית סבירה ביותר, תישארו עם יכולת לתקשר אחד עם השנייה בעתיד, והשלכות הגירושין על ילדיכם יהיו מצומצמות, זמניות, ובשליטתכם..

עכשיו ההחלטה פשוטה לא?  (-:

 

 

כתובת המשרד:
רחוב קלאוזנר 2,
רעננה
09-7735419
054-4806911
iditalfa@gmail.com

קבלו במתנה את ״המדריך השלם לגירושין בראייה משפחתית״:


"המדריך מסביר בצורה פשוטה וברורה את היתרונות של גישור לגירושין, והקל עלינו
את ההחלטה לבחור בדרך הזו בכדי להתגרש במהירות ובצורה מכובדת ומשותפת, תודה!"

תודות מלקוחות