מאמרים נוספים:

הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלי וקיראו עוד תכנים

בהסכם גירושין ניתן להגיע להסכמות שמותאמות לבני זוג ולילדיהם, כך שההסכם יהיה ממש יציר כפיהם של בני הזוג, מה שמשאיר אותם עם שביעות רצון גבוהה, ויכולת לתקשר טוב גם לאחר הגירושין.

הסכם גירושין מאפשר לבני הזוג המתגרשים לגבש הסכמות בכל הנושאים שרלוונטיים לגירושין. ידוע שבעריכת הסכם מרצון בני הזוג לא כפופים לחוק היבש, אבל יתרה מכך- לעיתים יש הבדל גדול בין לשון החוק והוראותיו, לבין הסכמה אליה מגיעים הצדדים, אשר יכולה להיות יצירתית ביותר.

שאלות/משפטים ששמעתי במהלך השנים ממחישים עד כמה הסכם יכול להיות מותאם לצורך של הצדדים הספציפיים

  1. הוא נתן לה מזונות אישה לעוד 5 שנים אחרי הגט
  2. יכול להיות שהיא הסכימה שכל יום  הילדים יגיעו אליה אחרי ביה"ס והוא ייקח אותם רק ב-5 אחה'צ ?
  3. הוא ויתר לה על הבית
  4. היא ויתרה לו על הפנסיה 

לפעמים המשפטים מדויקים אבל לעיתים הם מתארים רק חלק מהתמונה ולא את התמונה המלאה, למשל: הוא אכן "וויתר" לה על הבית, אבל זה היה כנגד וויתור שלה על הפנסיה שלו.
בנוסף, גם יכול להיות שהיא אכן הסכימה שהילדים יגיעו אליה כל צהריים, בלי כל תמורה לכך! פשוט כי היא והוא הבינו, שאם הם ישתפו פעולה בכל הנוגע לילדים שלהם כולם יצאו מכך נשכרים !

מה שאני רוצה לומר בשורה התחתונה הוא שבהסכם גירושין שנעשה בהסכמה ותוך שיתוף פעולה הכל אפשרי - אפילו הסכמות שמנוגדות ללשון החוק היבש.
הערך המוסף והיתרון הגדול של הסכם גירושין להבדיל מפסק דין של ערכאה משפטית הינו, שההסכם יכול להיות מותאם לצרכים של בני הזוג הספציפיים וילדיהם, ושונה לגמרי מהסכמים של זוגות אחרים.

למעשה עריכת הסכם משאירה את השליטה בידי בני הזוג עצמם. שליטה על איך ייראו חייהם אחרי הגירושין, מה ייעשה ברכושם ובזכויותיהם, איך ייראה סדר יומם והשבוע שלהם, ובאילו ימים ישהה כל אחד מהם עם הילדים. הכל מכל וכל- בידיים שלהם.

כשההסכם הוא יציר כפיהם של בני הזוג, הסיכוי שיישארו בתקשורת טובה אחרי הגירושין הינו גבוה פי כמה מאשר כשבית המשפט חותך במקום שנראה לו, ומשאיר לפחות צד אחד (אם לא את שניהם) מתוסכל וכועס.

 

כתובת המשרד:
רחוב קלאוזנר 2,
רעננה
09-7735419
054-4806911
iditalfa@gmail.com

קבלו במתנה את ״המדריך השלם לגירושין בראייה משפחתית״:


"המדריך מסביר בצורה פשוטה וברורה את היתרונות של גישור לגירושין, והקל עלינו
את ההחלטה לבחור בדרך הזו בכדי להתגרש במהירות ובצורה מכובדת ומשותפת, תודה!"

תודות מלקוחות