מאמרים נוספים:

הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלי וקיראו עוד תכנים

"לידועים בציבור זה קריטי לעשות צוואה או הסכם ממון?" הוא שאל אותי. "שניהם!" עניתי לו. "באמת?" הוא השתומם. "מדוע?" אז הנה ההסבר שנתתי לו, מוזמנים לבדוק האם רלוונטי עבורכם. 

הסכם ממון נועד לשם הגדרת הזכויות בחייהם של בני הזוג. 

צוואה נועדה להגדיר מי יהיו היורשים לאחר מות אחד/שני בני הזוג.

אם בני הזוג ייפרדו, הרכוש והזכויות שצברו בשנות הנישואין/שנות הזוגיות יתחלקו בהתאם להסכם הממון, אם הם ערכו כזה. במידה ולא ערכו - כל מה שצברו בשנות הנישואין/זוגיות יתחלק ביניהם בשווה. לעומת זאת אם אחד מהשניים ימות, השני יירש חצי מכל רכושו, כספו וזכויותיו ללא קשר מתי נצברו, לפני הזוגיות או במהלכה, אלא אם נערכה צוואה ואז הירושה תתבצע על פיה.

מה עוד חשוב לקחת בחשבון?

  1. בשנים האחרונות יש הגמשה של הגדרת ידועים בציבור ביחס לעבר, וכבר כמעט שאין תנאי סף מינימליים כבעבר לשם כך, אלא כל מקרה נבחן לגופו.
  2. להבדיל מנישואין - אין תאריך תחילת זוגיות... מה שעלול להתברר כאמורפי בסיום הקשר.
  3. קשה לדעת את טיב/מהות הזוגיות וכוונת כל אחד מבני הזוג - בטח ובטח כשבאים לבחון זאת בדיעבד, כלומר כשהקשר בא אל קיצו אין חוק ספציפי שמסדיר את מעמד הידועים בציבור.
  4. התוצאה של כל אלו הינה, שכאשר זוג לא נשוי לא ערך הסכם, ויתגלע בניהם סכסוך בתום הזוגיות = בית המשפט לענייני משפחה הוא שיצטרך לקבוע מה היה טיב היחסים, ולהכריע את מידת השיתוף/היעדר שיתוף ביניהם לגבי הנכסים שצברו במהלך הזוגות....
  5. בנוסף, אם אחד מהם הלך לעולמו, ולא נערכה צוואה - הצד השני יורש 50% מכ-ל הזכויות נכסים כספים ורכוש שיש לו על פני האדמה.. כולל אלו שנצברו לפני הזוגיות שלהם !

מסקנה - מצויים בזוגיות ללא נישואין? מומלץ שתערכו הסכם ושכל אחד מכם יערוך צוואה.

רוצים לקבל את המדריך שלי בנושא הסכמי ממון (ללא כל עלות!)? ליחצו כאן

 

בהצלחה !

  

 

כתובת המשרד:
רחוב קלאוזנר 2,
רעננה
09-7735419
054-4806911
iditalfa@gmail.com

קבלו במתנה את ״המדריך השלם לגירושין בראייה משפחתית״:


"המדריך מסביר בצורה פשוטה וברורה את היתרונות של גישור לגירושין, והקל עלינו
את ההחלטה לבחור בדרך הזו בכדי להתגרש במהירות ובצורה מכובדת ומשותפת, תודה!"

תודות מלקוחות