מאמרים נוספים:

הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלי וקיראו עוד תכנים

גישור בין בני זוג מתחיל בפגישה משותפת שלי עם בני-הזוג יחד, אשר לאחריה אקיים גם פגישות נפרדות עם כל אחד מהצדדים.

מטרת הפגישה המשותפת היא לאפשר לי כמגשרת להכיר את הצדדים ואת מהות הסכסוך, ולשאול שאלות אשר יספקו תמונה של הפרטים החשובים בכל הנושאים שעל הפרק- בני הזוג עצמם, הילדים, היקף הכספים, הזכויות והנכסים שנצברו במהלך הנישואין, האם הצדדים כבר הגיעו בשיח ישיר ביניהם להסכמות לגבי חלק מהנושאים או לאו, וכיצד מגדיר כל אחד מהם את המחלוקות.

בפגישה הנפרדת ישנה הזדמנות לכל צד להציג את ראייתו לגבי הסכסוך ולתאר את הדברים מנקודת מבטו, ולהמחיש לי כמגשרת- לאן הוא רוצה להגיע בסוף התהליך. פגישה מאפשרת בהירות רבה יותר לגבי האינטרסים של כל צד והמטרות שהוא רוצה להשיג, האם ישנם דברים שחשובים לו פחות ויהיה מוכן לוותר בהם או להתפשר, כנגד פשרה של הצד השני בנושא אחר שאינו קריטי עבורו.

לאחר הפגישות הנפרדות חוזרים הצדדים לפגישה משותפת איתי ועם מדריכת הורים בעלת ניסיון של שנים בעבודה עם הורים גרושים וילדיהם. מטרת הפגישה לסייע להורים ולכוונם בכל הנוגע לילדיהם בגירושין- איך לספר להם על ההחלטה להתגרש, באיזה טיימינג נכון לעשות זאת, כמה זמן לפני הפרדת המגורים, אלו שינויים צפויים בהתנהגות הילדים, ומתי המצב אמור להדליק להורים נורה אדומה, ועוד ועוד. זוגות רבים עד כה דיווחו כי פגישה זו היתה . מועילה ביותר עבורם. לאחר מכן יתקיימו עוד פגישות משותפות ונפרדות איתי, בהתאם לצורך של הזוג הספציפי  במטרה לגבש את כל אחת מההסכמות לכדי הסכם גירושין שלם בין בני-הזוג

.לעיתים כל פגישה מוקדשת לעניין ונושא אחר, ולעיתים בפגישה אחת עוברים על מספר עניינים, הכל לפי הקצב וההתקדמות של הזוג הספציפי

תוך כדי ובין הפגישות אני עומדת בקשר טלפוני וע"י מיילים עם כל אחד מהצדדים בכדי ללבן את הסוגיות השונות שעל הפרק, וכך מתחיל ההסכם לקרום עור וגידים. יש לציין שכבר בתום הפגישה המשותפת הראשונה, הצדדים מקבלים "שיעורי בית" בדמות טבלת מזונות וצרכים שעליהם למלא, אשר מסייעת מאוד בהגעה לסכום מזונות שתואם את צורכי הילדים.

לרוב עוברות מספר טיוטות של הסכם עד אשר אנו מגיעים לגרסה הסופית המקובלת ומוסכמת על שני הצדדים.

במהלך הגישור כל זוג יוצק להסכם "שלו" את התוכן הרלוונטי לחייהם, ולעיתים מתגלה כי המחלוקות פחותות משבני-הזוג חשבו, וניתן למצוא פתרון שיתאים לכולם, ויהיה לטובת האינטרסים של בני הזוג ושל ילדיהם.

היתרון הגדול של ההליך הגישורי הוא בגמישותו הרבה, אשר מאפשרת להגיע להסכמות יצירתיות בכל הנושאים- רכוש, זכויות וכספים; מזונות; הסדרי הראיה וכיוצ"ב. העובדה שההליך אינו כפוף לחוק היבש, מאפשרת לצדדים לגבש פתרונות שמתאימים לצרכים שלהם, מבלי להכתיב תוצאה מסוימת מראש.

להבדיל מההליך המשפטי בו השליטה וניהול ההליך הינה כמעט לגמרי בידי המערכת המשפטית, הרי שבהליך גישור השליטה מצוייה באופן מלא בידיים של בני הזוג עצמם, אשר מכתיבים את הקצב של ההליך, היקף וכמות הפגישות, וכמובן את ההסכמות לגופן.

בסיומו של ההליך חותמים בני הזוג בפניי על ההסכם המלא, ולאחר מכן מגישים אותו לאישור של ערכאה שיפוטית (בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני) אשר נותנת לו תוקף פסק דין, ולבסוף מתבצע השלב האחרון הוא שלב סידור הגט בין הצדדים (בבית הדין הרבני בלבד).

 

מאות זוגות בהם טיפלתי עד היום הצליחו לסיים את הגישור בהצלחה ולחתום בסופו של הסכם גירושין כולל.

אם אתם מתלבטים האם גישור הוא ההליך הנכון לכם, אני מזמינה אתכם ליצור עימי קשר עוד היום ולהגיע לפגישת היכרות. זיכרו- אם החלטתם להתגרש, יש לכם אפשורת לעשות זאת בצורה מכובדת, ממוקדת, קצרה וזולה, שתאפשר לכם להישאר בני אדם, להמשיך להיות זוג הורים לילדיכם, ולקבל שליטה על חייכם שאחרי הגירושין.

מוזמנים ליצור עימי קשר עוד היום לקבלת פרטים !

 

כתובת המשרד:
רחוב קלאוזנר 2,
רעננה
09-7735419
054-4806911
iditalfa@gmail.com

קבלו במתנה את ״המדריך השלם לגירושין בראייה משפחתית״:


"המדריך מסביר בצורה פשוטה וברורה את היתרונות של גישור לגירושין, והקל עלינו
את ההחלטה לבחור בדרך הזו בכדי להתגרש במהירות ובצורה מכובדת ומשותפת, תודה!"

תודות מלקוחות