מאמרים נוספים:

הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלי וקיראו עוד תכנים

לטובת כל השואלים אותי "מה קורה בגישור? הפגישה הראשונה משותפת? מתי מתקיימות הפגישות הנפרדות? כמה כאלו יש? ומה עלינו להביא לתהליך?"

הנה הסבר קצר

הליך הגישור מורכב מפגישות משותפות שלי עם שני בני הזוג יחד, ופגישות נפרדות - שלי עם כל אחד מהצדדים בנפרד. כמות הפגישות משתנה מזוג לזוג ומותאמת לצרכים שלהם תוך כדי התהליך.

הפגישה הראשונה היא משותפת והמטרה שלה היא בראש ובראשונה לאפשר לי להכיר את הזוג, מבנה המשפחה, לשמוע מכל אחד מהם אם יש דבר שחשוב לו / לה לומר בתחילת התהליך (לא חובה אם לא מרגישים בנוח בנוכחות הצד השני). בפגישה הזו אני גם מבררת עם בני הזוג האם שוחחו ביניהם טרם הגעתם אלי, והגיעו להסכמות לגבי חלק מהדברים שעל הפרק.

הפגישות הנפרדות שמתקיימות בהמשך לא חייבות להיערך עם הבעל והאישה באותו יום. הן מותאמות ללוח הזמנים של כל אחד מבני הזוג (וללוח הזמנים שלי ובין פגישה לפגישה אני מבקשת מהצדדים להכין רשימה של הוצאות וצרכי הילדים ברמה החודשית, ולשם כך אני נותנת דוח אקסל עם רשימת ההוצאות שיש למלא. הדוח הזה מקל בדרך כלל על ה"עבודה". 

בנוסף, תוך כדי התהליך בדר"כ אחרי הפגישות הנפרדות הראשוניות שלי עם כלא חד מהצדדים, נערכת פגישה עם מדריכת הורים שמסייעת לבני הזוג  ומכוונת אותם בכל הנוגע לילדים שלהם והגירושין- מה להגיד לגבי ההחלטה של ההורים להיפרד, באיזה שלב, האם לערוך שיחות נפרדות עם כל ילד? איזה שינויים בהתנהגות של הילדים הם בגדר ה"סביר" בעקבות גירושין ואילו צריכים להדליק נורה אדומה, ועוד ועוד.  

לאחר 3-4 פגישות אני לרוב שולחת לבני הזוג טיוטת הסכם ראשונה. חשוב להדגיש שאני עושה זאת למרות שאצל הרבה זוגות בשלב הזה עדיין לא הכל סגור ומוסכם. אז למה להעביר להם טיוטת הסכם? מכיוון שהמציאות מוכיחה שלראות את הטיוטה שחור על גבי לבן  עוזר ו"עושה שכל" וגם סדר בדברים, ומקל את ההגעה להסכמות בכל מה שטרם הוסכם.

 

מה עוד צרכים בני הזוג להביא עימם?

יתרת משכנתא לפירעון

תדפיסי חסכונות, הלוואות, ניירות ערך, וכיוצ"ב.

דוח מסלקה פנסיונית לגבי כל אחד מהם בו יש רשימת הזכויות שכל אחד צבר בשנות עבודתו אצל הגופים השונים.

אם נערך בין בני הזוג הסכם ממון לפני/במהלך הנישואין חשוב שאני אראה גם אותו, כנ"ל לגבי כל הסכם שנערך בין בני הזוג לבין עצמם ו/או עם בני משפחה (למשל הורה שנתן סכום כסף כהלוואה ונערך הסכם בעניין).

 

כמה פגישות צריך?

שוב כפי שרשמתי בראש הפוסט - כמות הפגישות משתנה מזוג לזוג, אבל אם חשוב לכם סדר גודל הרי שהממוצע עומד על 6 עד 8 פגישות. יש כאלו שמסיימים ב 4 פגישות ולעומת זאת יש זוגות שזקוקים ל 10 פגישות. אז כל מקרה לגופו.

 

יש לכם שאלות נוספות? מוזמנים לפנות אלי !

בהצלחה 

 

כתובת המשרד:
רחוב קלאוזנר 2,
רעננה
09-7735419
054-4806911
iditalfa@gmail.com

קבלו במתנה את ״המדריך השלם לגירושין בראייה משפחתית״:


"המדריך מסביר בצורה פשוטה וברורה את היתרונות של גישור לגירושין, והקל עלינו
את ההחלטה לבחור בדרך הזו בכדי להתגרש במהירות ובצורה מכובדת ומשותפת, תודה!"

תודות מלקוחות