מאמרים נוספים:

הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלי וקיראו עוד תכנים

אני עורכת דין ומגשרת מעל 17 שנים, ועוסקת לאורך השנים אך ורק בתחום דיני המשפחה והגירושין. את רישיון עריכת הדין קיבלתי בשנת 2003, לאחר מכן עברתי הכשרה בקורס גישור, ובנוסף בקורס השלמה בגישור משפחתי (שניהם ב"מוסד הארצי לגישור של לשכת עורכי הדין").

אני מתגוררת ברעננה, נשואה באושר ואם ל-3 ילדים מקסימים, ואני כמובן אובייקטיבית לגמרי בעניין :-)

 

אני רוצה לספר לכם קצת עלי, ועל ראיית עולמי בכל הנוגע לגירושין.

במהלך השנים ליוויתי, ייצגתי וטיפלתי במאות זוגות בגירושין, וערכתי מאות הסכמי גירושין. אני רואה בעבודתי שליחות, ולא פחות מכך.

גירושין הם תקופה לא קלה בחיים, וזאת בלשון המעטה. ולכן, הדרך בה זוג מתגרש היא קריטית ביותר, וכאן באה לידי ביטוי השליחות שלי.

במשך שנים ייצגתי בהליכי גירושין בבית המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני. פעם את הגבר, פעם את האישה...ראיתי איך אנשים מכלים את מרצם, כוחם, זמנם, כספם, והאנרגיות שלהם, עד תום, בהליך משפטי מכוער, אליו יודעים איך נכנסים אולם לא איך יוצאים.

 

במשך השנים שילבתי בין ייצוג לבין גישור.

לפני 9 שנים עברתי משבר בחיי האישיים, שהביא אותי לחשוב על תפקידי בעולם הזה. אני לא מנסה להישמע דרמטית, אבל כך זה היה.

הבנתי הרבה דברים על עצמי ועל חיי, ואחד החשובים שבהם היה - שאני לא מוכנה להיות יותר חלק מהמשחק המכוער של הגירושין. לא מוכנה להיות "השליח" ש"יוציא את העיניים" לצד השני. במשך שנים ראיתי את המחיר הכבד שאנשים משלמים על כך, הם וילדיהם. כן, יש מחיר למאבק משפטי, אבל אנשים לא יודעים זאת, ולא משערים עד כמה הוא כבד... אולי בגלל שלרוב זו פעם ראשונה שהם מתגרשים, אולי כי הם מקבלים עצות אחיתופל מחברים ומשפחה, שכוונתם טובה אולם הם פעמים רבות טועים ומטעים, ומלבים את האש במקום לעזור להרגיע אותה, אולי כי הם מנוהלים על ידי אגו ולא על ידי רציונאליות ושיקול דעת.

 

והכי עצוב כמובן זה לראות את הילדים אשר לעיתים קרובות – בטח ובטח כשמתנהל הליך משפטי – מוצאים עצמם בתווך בין שני הוריהם, אשר את שניהם הם אוהבים ואין להם שום רצון לבחור בהורה אחד על פני השני, אין להם רצון להעביר מסרים ביניהם, הם רק רוצים שיניחו להם בשקט- בדיוק ההיפך ממה שקורה בהליך משפטי לגירושין.

כי בהליכים משפטיים המצב בין בני הזוג מסלים ומקצין, מוגשים מסמכים, תביעות, בקשות, עורכי הדין משחיזים את חרבותיהם, במטרה להצדיק את קיומם ואת שכרם, ולהשיג תוצאות ללקוחות שלהם. תוצאות שאותם לקוחות בדיוק הם שגם ישלמו את המחיר עליהן, או ליתר דיוק מחיר הדרך בה הושגו.

 

לכן בשנים האחרונות הרמתי במלוא התנופה את דגל הגישור. הפכתי מסיונרית של השיטה הגישורית וגם שיכללתי אותה לכדי שיטה ייחודית משלי, במטרה לתת מענה שלם ומקיף לבני הזוג בנקודה כה קריטית בחייהם.

ואכן כיום, לשמחתי, מרבית עבודתי היא בניהול הליכי גישור לגירושין. ואף כתבתי מדריך מפורט בנושא, בו מוסבר איך התהליך עובד ולמה זו הדרך המייטבית להתגרש.

את המדריך ניתן להוריד בלינק זה: 

https://idit.ravpage.co.il/newguide419short2

 

 

לכן, בין אם החלטתם להתגרש, ואתם יודעים שגישור היא הדרך המיטבית לכך, ובין אם החלטתם להתגרש ואתם בהתלבטות מה הדרך הנכונה עבורכם- אני מזמינה אתכם ליצור עימי קשר;  

וגם אם החלטתם להתגרש ונראה לכם שהצד השני לא ישתף פעולה עם גישור;  או שהחלטתם להתגרש אבל אין לכם מושג מאיפה מתחילים- אני מזמינה אתכם ליצור עימי קשר.

ביחד נעשה נעשה סדר בבלגאן, ונתחיל תהליך ששם במרכז אתכם ואת ילדיכם.

 

זיכרו- לאחר הגירושין אתם כבר לא זוג, אך לנצח אתם נשארים זוג הורים לילדיכם !

 

שלכם, עידית

 

כתובת המשרד:
רחוב קלאוזנר 2,
רעננה
09-7735419
054-4806911
iditalfa@gmail.com

קבלו במתנה את ״המדריך השלם לגירושין בראייה משפחתית״:


"המדריך מסביר בצורה פשוטה וברורה את היתרונות של גישור לגירושין, והקל עלינו
את ההחלטה לבחור בדרך הזו בכדי להתגרש במהירות ובצורה מכובדת ומשותפת, תודה!"

תודות מלקוחות