אודות

עידית הינה עורכת דין ומגשרת מעל 20 שנים, ועוסקת אך ורק בתחום דיני המשפחה, ובפרט בתחום גישור לגירושין, עריכת צוואות וייפוי כוח מתמשך, הסכמי ממון, הסכמים לחיים משותפים, הבעת רצון ועוד ("נישואין, גירושין ומה שביניהם"). את רישיון עריכת הדין קיבלה עידית בשנת 2003, לאחר מכן עברה הכשרה בקורס גישור, ובנוסף קורס השלמה בגישור משפחתי (שניהם ב"מוסד הארצי לגישור של לשכת עורכי הדין").

עידית מתגוררת ברעננה, נשואה באושר ואם ל 3 ילדים מקסימים.

במהלך השנים עידית ליוותה, ייצגה וטיפלה במאות זוגות בגירושין, וערכה מאות הסכמי גירושין. עידית רואה בעבודתה שליחות, ולא פחות מכך.

במהלך השנים ערכה עידית גם מאות מסמכים אחרים בתחום דיני המשפחה- הסכמים בין בני זוג, צוואות וכמובן ייפוי כוח מתמשך- כלי משפטי חדש יחסית, שקיים בישראל רק כמה שנים, ואתם מוזמנים לקרוא עליו ועל היתרונות הרבים שלו כאן באתר.

עידית:
גירושין– תקופת הגירושין היא תקופה לא קלה בחיים, וזאת בלשון המעטה. ולכן, הדרך בה זוג מתגרש היא קריטית ביותר, וכאן באה לידי ביטוי השליחות שלי. במשך שנים ייצגתי בהליכי גירושין בבית המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני. פעם את הגבר, פעם את האישה… ראיתי איך אנשים מכלים את מרצם, כוחם, זמנם, כספם, והאנרגיות שלהם, עד תום, בהליך משפטי מכוער, אליו יודעים איך נכנסים אולם לא איך יוצאים….במשך השנים שילבתי בין ייצוג לבין גישור.

לפני כ- 12 שנים עברתי משבר בחיי האישיים, שהביא אותי לחשוב על תפקידי בעולם הזה. אני לא מנסה להישמע דרמטית, אבל כך זה היה. הבנתי הרבה דברים על עצמי ועל חיי, ואחד החשובים שבהם היה – שאני לא מוכנה להיות יותר חלק מהמשחק המכוער של הגירושין. לא מוכנה להיות "השליח" ש"יוציא את העיניים" לצד השני. במשך שנים ראיתי את המחיר הכבד שאנשים משלמים על כך, הם וילדיהם. כן, יש מחיר למאבק משפטי, אבל אנשים לא יודעים זאת, ולא משערים עד כמה הוא כבד אולי בגלל שלרוב זו פעם ראשונה שהם מתגרשים, אולי כי הם מקבלים עצות אחיתופל מחברים ומשפחה, שכוונתם טובה אולם הם פעמים רבות טועים ומטעים, ומלבים את האש במקום לעזור להרגיע אותה, אולי כי הם מנוהלים על ידי אגו ולא על ידי רציונאליות ושיקול דעת…

כמובן שהכי עצוב זה לראות את הילדים אשר לעיתים קרובות – בטח ובטח כשמתנהל הליך משפטי – מוצאים עצמם בתווך בין שני הוריהם, אשר את שניהם הם אוהבים ואין להם שום רצון לבחור בהורה אחד על פני השני, אין להם רצון להעביר מסרים ביניהם, הם רק רוצים שיניחו להם בשקט– בדיוק ההיפך ממה שקורה בהליך משפטי לגירושין.. כי בהליכים משפטיים המצב בין בני הזוג מסלים ומקצין, מוגשים מסמכים, תביעות, בקשות, עורכי הדין משחיזים את חרבותיהם, במטרה להצדיק את קיומם ואת שכרם, ולהשיג תוצאות ללקוחות שלהם. תוצאות שאותם לקוחות בדיוק הם שגם ישלמו את המחיר עליהן, או ליתר דיוק מחיר-הדרך בה הושגו.

אני מאמינה שאפשר להתגרש בצורה שפויה, הסכמית, משותפת לשני בני הזוג. אני מאמינה- ורואה הוכחות לכך מידי יום ומידי שבוע, שלא חייבים לנהל מלחמת חורמה בכדי להתגרש. יש גם דרך אחרת. אני מאמינה ויודעת שכאשר בני הזוג נמצאים בלב תהליך הגירושין, הם חווים את הדברים באופן סוער, רגשי, אמוציונלי. לפעמים הדברים יוצאים מפרופורציות. התפקיד שלי הוא להזכיר שוב ושוב שלמרות שהם לא זוג, הם לנצח יישארו זוג הורים לילדים שלהם. גישור-גירושין יאפשר להם להמשיך את תפקידם ההורי המשותף גם כשיחיו בשני בתים נפרדים.

לכן בשנים האחרונות הרמתי במלוא התנופה את דגל הגישור. הפכתי מסיונרית של השיטה הגישורית וגם שיכללתי אותה לכדי שיטה ייחודית משלי, במטרה לתת מענה שלם ומקיף לבני הזוג בנקודה כה קריטית בחייהם. ואכן כיום, לשמחתי, מרבית עבודתי בתחום הגירושין הינה בניהול הליכי גישור לגירושין. כאן באתר שלי תוכלו לקרוא מידע רב אשר באמצעותו אספר לכם איך הליך הגישור מתנהל, ומדוע זוהי הדרך המייטבית להתגרש.

לכן, בין אם החלטתם להתגרש, ואתם כבר יודעים שגישור היא הדרך המייטבית לכך, ובין אם החלטתם להתגרש ואתם בהתלבטות מהי הדרך הנכונה עבורכם- אני מזמינה אתכם לקרוא את המאמרים באתר, לעבור על הנושאים השונים, וליצור עימי קשר;

בנוסף את מי שרוצה להעמיק עוד יותר אני מזמינה להוריד את המדריך שלי לגישור גירושין, ללא שום עלות, כאן בלינק:
hhttps://idit.ravpage.co.il/DIVORCENEWGUIDEps://idit.ravpage.co.il/\

(היכנסו ללינק הקלידו שם וכתובת מייל, והמדריך + סרטונים ומידע רב נוסף, יישלחו אליכם)

ולפני סיום דבר חשוב נוסף- גם אם החלטתם להתגרש ונראה לכם שהצד השני לא ישתף פעולה עם גישור-יש עדיין אפשרות להימנע מהליכים משפטיים ע"י ניהול משא ומתן מול בן/בת הזוג. צרו עימי קשר ונבין ביחד אם אופצייה זו יכולה להתאים במקרה שלכם;
בנוסף, אם החלטתם להתגרש אבל אין לכם מושג מאיפה מתחילים-פגישת היכרות ראשונית עימי-ללא תשלום או התחייבות-היא בדיוק הדבר הנכון עבורכם ! אני מזמינה אתכם ליצור עימי קשר בכדי שביחד נעשה סדר בבלאגן, ונבין איזה תהליך יכול להתאים לכם תוך שאנו שמים במרכז אתכם ואת ילדיכם.
זיכרולאחר הגירושין אתם כבר לא זוג, אך לנצח אתם נשארים זוג הורים לילדיכם !

צוואות וייפוי כוח מתמשך– אם גירושין הם תחום קשה, יש שיגידו שלתכנן את השלב השלישי בחיים ואף את חלוקת הרכוש לאחר מותך- קשה פי כמה. ואולם, המציאות מוכיחה עד כמה חשוב כן להשתהות על דברים ולחשוב מה הן העדפותינו. איך היינו רוצים לחלק את רכושינו וזכויותינו לאחר 120, מי האנשים המתאימים לסייע לנו, להיכנס בנעלינו ולטפל עבורינו בכל הנדרש אם נהיה חלילה לא כשירים, לא צלולים. ברור וידוע לכל כי זהו מצב שאף אדם אינו רוצה להגיע אליו, אולם להתעלם מכך יהיה כמו בת יענה שטומנת ראשה בחול, כי דברים קורים בחיים… על כן, המסמכים הללו מאפשרים לאדם לערוך תכנון מראש, להעביר את המושכות לידי האנשים היקרים לו עליהם הוא סומך ובהם הוא נותן את מבטחו. להשאיר הוראות מדויקות וספציפיות אשר מיופי כוחו ויורשיו יהיו מחוייבים למלא. את כל זאת ניתן להשיג באמצעות שני המסמכים המשלימים הללו: צוואה וייפוי כוח מתמשך. אני מזמינה אתכם לעבור למאמרים הנמצאים באתר בנושאים אלו, ולקבל מידע רב, ולהבין שהדרך הנכונה להתייחס לתחום זה הינה בבחינת סוף מעשה במחשבה תחילה.

מי שמעוניין להעמיק עוד יותר מוזמן להוריד את המדריך בנושא צוואות וייפוי כוח מתמשך ללא שום עלות, כאן בלינק: https://idit.ravpage.co.il/willguide2024

(היכנסו ללינק הקלידו שם וכתובת מייל, והמדריך + סרטונים ומידע רב נוסף, יישלחו אליכם)

שלכם,

עידית