אתה לא נחוץ כאן

אתה לא נחוץ כאן-הגישור של זוהר ונתן

"אתה לא נחוץ כאן" זוהר אמרה לו. "לו" זה לנתן, בעלה מזה 20 שנים.

והוא נעלב. נפגע עד עמקי נשמתו. והאמת, אני ריחמתי עליו.. אחרי שנים ארוכות ביחד לשמוע משפט כל כך קר ואכזרי… אגרוף לבטן, או כמו שנתן הגדיר זאת-סכין בלב…

במשך שעה וחצי הוא סיפר לי בדמעות שהוא נתן את כל כולו למשפחה, עבד עד שעות מאוחרות ובזכות זאת הם הצליחו לרכוש פנטהאוז גדול, אמנם עם משכנתא אבל קטנה יחסית, ועכשיו כשנראה היה להישען לאחור ולהוריד את הרגל מהגז כי הילדים גדלו, זוהר הטילה את הפצצה הזאת שהיא רוצה להתגרש.

כשישבתי עם זוהר לפגישה נפרדת תוך כמה דקות היא שפכה את הלב וסיפרה את הצד שלה…שנים אני זקוקה לעזרה שלו, שנים שאני מג'נגלת מיליון כדורים באוויר והוא לא רואה אותי, היא אמרה… כמה פעמים ביקשתי שייקח על עצמו חלק מהנטל בבית ועם הילדים, אהל אין עם מי לדבר. אני יודעת, היא הוסיפה, שהבכור שלנו בן 17 ונתן לא היה אפילו לא פעם אחת בכל שנות הלימודים שלו, באסיפת הורים? … היום כשאני רוצה להתגרש נתן פתאום התעורר…פתאום מכין להם סנדביצ'ים לבית ספר… פתאום הוא מדלג בבית בין דבר לדבר כדי שאני אשים לב שהוא משקיע ונותן מעצמו… מצטערת. זה מאוחר מידי. אחרי שנים שעשיתי הכל לבד והוא התעלם מההפצרות שלי לעזרה-היום אני עושה את הכל בעיניים עצומות…והוא באמת לא נחוץ בבית. האמת שהיום הוא רק מפריע לי. אני כבר לא מי שהייתי בגיל 25 כשהתחתנו.. אני מותשת ואני גם מבינה כמה דברים שלא הבנתי בגיל צעיר… אני גם זקוקה לדברים אחרים. לא השקענו במשך השנים בזוגיות, האהבה בשלב מסויים התאדתה לה, ולא נשאר ביננו כלום. אנחנו יושבים לפעמים שעות על הספה בסלון ולא מסוגלים להחליף מילה.. אין לנו על מה לדבר אפילו.. חוץ מעל הילדים, אז די. חיים פעם אחת. ואני רוצה לחיות!

אחרי דמעות רבות, מספר פגישות, הרבה טיוטות, הם חתמו על הסכם הגירושין.

פגשתי את נתן במקרה לפני כמה ימים, חלפו 3 שנים מאז התהליך שלהם. נתן נראה מאושר ממש ! הסתבר שהוא עבר טיפול שעזר לו להשלים עם פירוק התא המשפחתי שלו ושלח זוהר. טיפול ארוך וקשה בו הוא התעמת, לדבריו, עם הרבה דפוסים שלו שחיבלו לו במספר תחומים בחיים, ולא רק בנישואין לזוהר.

כיום נתן בזוגיות פרק ב' ! אני מאושר הוא הכריז בפניי. הסתכלתי על פניו המחייכות- והאמנתי לו (: