אז למה שתבחרו בי כמגשרת שלכם

קריקטורה של מנורה צבעונית מורכבת ממילים למאמר אז למה שתבחרו בי כמגשרת שלכם

 אז למה שתבחרו בי כמגשרת שלכם

אני עורכת דין ומגשרת לדיני משפחה וגירושין, ועוסקת אך ורק בתחום זה, מזה מעל 20 שנים.

במשך שנים ייצגתי בהליכי גירושין בבית המשפט לענייני משפחה ובית הדין הרבני. פעם את הגבר, פעם את האישה…ראיתי איך אנשים מכלים את מרצם, כוחם, זמנם, כספם, והאנרגיות שלהם, עד תום, בהליך משפטי מכוער, אליו יודעים איך נכנסים אולם לא איך יוצאים….

גירושין הם תקופה לא קלה בחיים, והרבה פעמים אני מוצאת את עצמי מסבירה ללקוחותיי- שהדרך בה זוג מתגרש היא קריטית ביותר, ולכן כל מי שפונה אלי מקבל ממני מיד ולפני הכל- נאום קטן על למה עדיך להתגרש בגישור, ולא הליכים משפטיים.

בתי המשפט מלאים בזוגות מתגרשים אשר מוכיחים שאפשר להתגרש במאבק משפטי לוחמני אשר הופך את בני הזוג לשונאים ואויבים, ותוך כדי גם שם את הילדים באמצע בין שני ההורים, וגורם להם נזק שעלול להיות טראומה לכל החיים ולא פחות מכך…

המציאות במשרד שלי מוכיחה- שאפשר גם להתגרש בדרך אחרת- הסכמית ומשותפת !

ובואו נבהיר רק כדי שלא תבינו אותי לא נכון- "להתגרש אחרת, להתגרש בהסכמה" לא  אומר שאתם צריכים להיות חברים הכי טובים אחרי הגירושין (אם תהיו- נפלא, אבל לא חובה) וגם לא אומר שאתם תצאו מהמשרד שלי יד ביד אחרי חתימת הסכם הגירושין.

מה זה כן אומר?

העקרונות והערכים שמובילים אותי הם:

א. מיקוד במטרה- הליך קצר יחסית, ממוקד, שקוף לצדדים.

ב. ניסיון מקצועי רב על פני מאות גישורים והסכמים (אולי אפילו אלפי הסכמים- האמת, לא ספרתי בכמה זוגות טיפלתי ב 18 שנותיי בתחום). הניסיון הרב שלי  מאפשר הגעה לפתרונות שמותאמים אל בני הזוג הספציפיים, וגם מחוברים אל המציאות הפסיקתית והחוק במדינה.

ג. בנוסף הגישור מתנהל כך באופן של השארת השיח בין בני הזוג ברמה שקולה, רציונאלית ומתונה. חשוב לי להזכיר לבני הזוג כל הזמן כי יש בכוחם ובשליטתם לצמצם נזקים לילדים מעצם כך שהם יבחרו להשאיר את המלחמות והמאבקים בצד. ניתן להגיע לפתרונות מותאמים לשני הצדדים גם בלי הקזת דם. וחשוב לזכור כי גם אחרי הגירושין ממשיכים להיות זוג הורים לילדים, זוג הורים שצריך לתקשר ולתאם את ענייני הילדים כמעט ברמה יומיומית (לפעמים יותר מאשר בזמן הנישואין).

אין נושא שהוא מחוץ לשולחן הגישור- דנים בכל מה שמעלים בני הזוג, גם בפגישות משותפות שלי עם שני הצדדים וגם בפגישות נפרדות (שלי עם בן/בת זוג אחד בכל פעם), וזאת במטרה להגדיר את חילוקי הדעות בין הצדדים ולמצוא לכולם פתרון מוסכם.

פתרונות יצירתיים ומדורגים ככל שיש בכך צורך- לא כל מה שנכון לכם כיום יהיה נכון לכם בעוד 4 או 5 שנים, לכן במהלך הגישור אנו דנים בהסכמות תוך שימת לב לשינויים צפויים בעתיד, בין אם בנוגע לילדים ובין אם שיוניים הנוגעים לבני הזוג. אנו יכולים לקבוע הסכמות שמשתנות לאחר פרק זמן מסויים המוגדר בהסכם, בין אם במועד הגעה של אחד הילדים לגיל סמויים או בין אם בנקודת זמן אחרת שתיקבע בהסכמה. מטרתה של גישה זו הינה להפוך את ההסכם שלכם לכזה שנותן מענה לשנים ארוכות קדימה, וחוסך מכם התדיינות מחודשת בעוד X שנים כאשר פרמטרים מסויימים השתנו.

מאות זוגות בהם טיפלתי עד היום הצליחו לסיים את הגישור בהצלחה ולחתום בסופו של הסכם גירושין כולל.

אם אתם מתלבטים האם גישור הוא ההליך הנכון לכם, אני מזמינה אתכם ליצור עימי קשר עוד היום ולהגיע לפגישת היכרות. זיכרו- אם החלטתם להתגרש, יש לכם אפשרות לעשות זאת בצורה מכובדת, ממוקדת, קצרה וזולה, שתאפשר לכם להישאר בני אדם, להמשיך להיות זוג הורים לילדיכם, ולקבל שליטה על חייכם שאחרי הגירושין.

מוזמנים ליצור עימי קשר עוד היום לקבלת פרטים !