גישור

הגישור של דניאלה ורפי

(המקרה אמיתי לחלוטין, השמות בדויים לשמירת פרטיותם)

היא התקשרה אלי בצהריי היום ואמרה שהיא פונה בעניין של גישור.. משעתי היסוס בקולה ולכן תוך כדי שיחה אני זוכרת ששאלתי אותה- את רוצה להתגרש? החלטת סופית? את בטוחה?

מי באמת רוצה להתגרש היא החזירה לי בשאלה… מה שנכון חשבתי לעצמי…

הצעתי לה שהיא תחשוב על כך עוד קצת ובנתיים אני אשלח לה את המדריך שלי לגישור גירושין שיעזור לה וישעה קצת סדר בדברים.

למחרת קיבלתי ממנה את ההודעה הזו:

אני חייבת לומר שקצת נלחצתי לרגע.. איזו אחריות ותפקיד היא שמה לי על הכתפיים ואפילו עוד לא קבענו את הפגישה הראשונה.. לקחתי נשימה ולמחרת קבענו פגישה.

כשנפגשתי עם דניאלה ורפי התבהרה לי התמונה המלאה.. זוג מורכב ולא פשוט.. עם נסיבות חיים לא שגרתיות בכלל.. עם ילדים צעירים שהקטנה בהם עוד לא היתה בת שנה….

בהתאם, גם הליך הגישור היה קשה… כל אחד משך לכיוון שלו בחוזקה.. השמיכה היתה צרה מלכתחילה, ולכן זה הרגיש לפעמים שלכסות צד אחד בהכרח ישאיר את השני עם רגליים חשופות…

הליך הגישור ארך כמעט 6 חודשים. קיימנו פגישות, התכתבויות למכביר, וואטס אפים מיילים שיחות טלפון שאת מספרן אני לא יכולה לספור אפילו…

שניהם אמרו לי שהבית בכאוס מוחלט… שקשה להם מאוד להמשיך במצב הזה אשר משפיע על כולם… לכן הפרדת המגורים בוצעה תוך כדי התהליך והסתבר שזה היה צעד כל כך חכם ! הרבה אנשים חוששים להפריד מגורים לפני שהסכם הגירושין חתום, שמא הצד השני יחזור בו, הגישור יתפוצץ, ההסכמות יבוטלו.. תאורטית כל זה נכון (ולעיתים לא רק בתאוריה), אבל לפעמים אין ברירה אלא לבדוק מה האלטרנטיבה שעומדת מנגד- וכאן האופציה השנייה היתה להמשיך להתגורר יחד בסיר לחץ שבכל רגע איים להתפוצץ…

כפי שקיוויתי וייחלתי, הפרידה עשתה טוב ! שבוע לאחר מכן דניאלה ורפי חתמו על הסכם הגירושין !

אני תמיד מאושרת על כל גישור שמסתיים בהסכם חתום, אבל במקרה הזה ממש התרגשתי. ידעתי עד כמה באמת הצלנו אותם מעצמם ! היה להם פוטנציאל למאבק משפטי של שנים.. לא בגלל נכסים וכספים לחלק, להיפך.. בגלל השמיכה הצרה, ובגלל מורכבות של אנשים, בתוספת 3 ילדים שהקנה בהם תינוקת ממש.. לא היו חסרים בורות ליפול לתוכם בגישור הזה והם הצליחו לדלג מעליהם, וגם כשנפלו לתוכם הצליחו לצאת. עובדה- הסכם הגירושין נחתם !

יום אחרי החתימה קיבלתי הודעות ומיילים משניהם.. כמה מספק לדעת שהצלחתי לעזור להם. ההודעות שלהם מילאו אותי בהוקרת תודה על הזכות לעשות זאת.