האם הסכם ממון מנוגד לרעיון של אהבה וזוגיות?

אני שומעת לא אחת על כך שיש חשש לאחד מבני הזוג להעלות נושא של עריכת הסכם ממון, כביכול רעיון עריכת הסכם מטיל ספק במידת האהבה בין בני הזוג.. זה כל כך לא רומנטי.. זה מנוגד לרעיון של חתונה ושל להזדקן יחד… אבל אחרי שנים ארוכות בתחום אני חייבת לומר, שאני חושבת שההיפך הוא הנכון ! ישנם כל כך הרבה מקרים שממחישים עד כמה דווקא עריכת הסכם ממון היא הדבר הכי נכון עבור הזוגיות, והיא הדבר אשר יכניס לתוכה שקט, רוגע, וודאות, יציבות.

העולם כיום שונה מאוד משהיה לפני 30-40 שנה, כשההורים שלנו התחתנו.. רובם התחתנו אז כשהם בני 20 וקצת, התחילו את החיים המשותפים פחות או יותר מאותה נקודת פתיחה, ובמרביתם הגדול של המקרים גם אם לא היה להם טוב בזוגיות, הם נשארו יחד עד זיקנה, ולמעשה, עד סוף ימיהם.

אבל כל כך הרבה דברים השתנו מאז: תוחלת החיים עלתה, זוגות מגיעים לחתונה בגיל הרבה יותר מאוחר, סביב גילאי 30 ולמעלה מכך. חלקם כבר התחילו לפתח קריירה ולצבור זכויות וכספים; המציאות מוכיחה שהגישה למוסד הזוגיות השתנתה משמעותית: חלק לא מבוטל מהזוגות יתגרש בשלב מסויים, ויפנה לזוגיות פרק ב, ג ויותר מכך.

הסכם ממון נועד להכניס סדר ו- ודאות לתוך המערכת הזו, המשתנה תדיר. לגיטימי שאדם ירצה להגן על רכוש או זכות שצבר טרם הנישואין/טרם הזוגיות, והדבר לא מנוגד לאהבה ולרומנטיקה, אלא מסמל את קול ההיגיון. כי בעולם בו יש מגוון של מערכות זוגיות, עם נישואין, בלעדיהם, זוגיות ראשונה, שנייה, שלישית.. זוגות חד מיניים, ידועים בציבור.. מגוון האופציות הקיים כיום הינו גדול מאי פעם. לבקש לערוך הסכם ממון הינה דרישה לגיטימית במצב זה, וכאשר ההסכם נועד לדאוג לשני הצדדים ולא רק לצד החזק כלכלית, זוהי מחשבה יפה אשר נועדה לספק ביטחון, וודאות ורוגע לשני הצדדים. ודווקא ביטחון, וודאות ורוגע הם מה שלעיתים הזוגיות צריכה, על מנת להאריך ימים

 

מזדהה עם האמור? רוצה לקבל מידע נוסף?

אני מזמינה אותך להירשם לרשימת התפוצה שלי ולקבל ללא עלות את המדריך

שכתבתי "הכל על הסכמי ממון"- שיסביר לך איך לערוך הסכם: שישמור על הזוגיות שלכם

יבטיח את עתידכם, ויחסוך לכם זמן וכסף !

כאן נרשמים

https://idit.ravpage.co.il/prenup