הצוואה וייפוי הכוח של דובי ונירה

רגע לפני שנכנסתי אל הדירה הנעימה של דובי ונירה, בבניין ישן בעיר במרכז הארץ, תהיתי אם אפגוש גם את הילדים שלהם, כמו שדובי "הבטיח" בשיחה איתי- "הילדים שלי יתייצבו ויגיעו מתי שתגידי ! זה נושא מספיק חשוב, תגידי מתי את מגיעה והם יהיו פה".

דובי הוא טיפוס מיוחד שלא פוגשים כל יום. איש מקסים, חייכן, בן למעלה מ 70, לו ולנירה יש 3 ילדים, והוא סובל מנכות בעקבות נסיבות לא פשוטות של תאונת עבודה ובעיות בריאותיות אחרות.

כשהוא פנה אלי לראשונה באי-מייל, זה היה בעקבות וובינר שלי בו הוא השתתף. כבר במייל הוא חלק לי קומפלימנטים רבים על הוובינר, ו"הודיע" לי שאני האדם המתאים לערוך לו ולכל משפחתו את כל המסמכים הנדרשים. עקב המגבלה הפיזית ממנה הוא סובל קבענו, כאמור, להיפגש בביתם של בני הזוג.

כשהגעתי המתינו יחד עם דובי ונירה 2 מתוך שלושת הילדים, כשדובי הזדרז להתנצל שהשלישית חולה ולכן לא הגיעה. מבחינתי 2 גם היה מספיק טוב. היה חשוב לי שבפגישה הראשונה יהיו נוכחים לפחות חלק מהילדים כדי להיות מעורבים בתהליך, לשאול שאלות ולקבל ממני תשובות והסברים, וכדי שנוכל להבין כולנו יחד איזה מסמך דרוש לכל אחד.

אחרי שעתיים התקבלו החלטות, יותר נכון דובי הוא שקיבל את כל ההחלטות לגבי המסמכים שהוא, אשתו וילדיהם יערכו בעזרתי: לדובי ונירה צוואה הדדית + ייפוי כוח מתמשך לכל אחד מהם, ל 2 מהילדים צוואה+ ייפוי כוח מתמשך+ הסכם ממון, ולילדה השלישית שלא היתה בזוגיות- צוואה + ייפוי כוח מתמשך.

החשיבות בשילוב הסכם ממון היתה בכדי לספק "הגנה" מלאה ומקיפה לנכסים- דובי ונירה העניקו לכל אחד מילדיהם דירה במתנה, ובאופן טבעי הם רצו להבטיח שהדירות הללו יישארו במשפחה. לדוגמא לבתם סיגל הם העניקו דירה באזור השרון, והיא התגוררה בה מזה תקופה עם בן הזוג. בהסכם הממון קבענו כללים ברורים בקשר לדירה כך שאם סיגל תיפרד מבן זוגה לא יהיו לו זכויות בדירה על אף שבני הזוג מתגוררים בה. הצוואה מנגד נתנה מענה למצב בו חו"ח סיגל תלך לעולמה, ואז עפ"י החוק היבש בן זוגה יורש מחצית מכל נכסיה כולל הדירה – ועל כן בצוואה הגדרנו שאם חלילה סיגל תלך לעולמה ההורים והאחים שלה ירשו אותה, ולא בן הזוג.

מרגע שיצאתי מדירתם של דובי ונירה ועד לחתימתם על כל המסמכים (בפגישה נוספת בביתם כמובן) עברו פחות מ 6 שבועות.

יש מקרים בהם אני מרגישה את השליחות שלי יותר ממקרים אחרים. ויש אנשים שנכנסים ללב יותר מאחרים. דובי הוא ללא ספק אחד כזה מבחינתי.

כאן למטה תוכלו לקרוא מה דובי כתב לי בשבוע שעבר.

בריאות ואריכות ימים הוא ה-איחול בהא הידיעה לדובי ואשתו וכמובן שזה מה שאיחלתי לשניהם, ולפני שיצאתי מדירתם גם הוספתי בליבי איחול שימשיך להנהיג את משפחתו ביד רמה עוד שנים רבות.

משוב של לקוח שערך לעצמו ולו הרבה מסמכים אצל עו"ד עידית אלפנדרי