הגירושין של דנה ואריק

תמונה של הסכם גישור לגירושין חתום

כידוע אלפי זוגות מתגרשים מידי שנה, אולם הליך הגירושין שונה מאוד מזוג אחד למשנהו.
יש כאלו שפונים לערכאות משפטיות ובוחרים לריב ולהתכתש שם עד כילוי רוב כספם, בריאותם וזמנם…
ויש כאלו שבוחרים לפנות לגישור. להגיע להסכם גירושין. הדרך המייטבית כידוע !
בקרב אלו- ישנם זוגות אשר מגיעים אלי ב"תחילת הדרך", זמן קצר לאחר קבלת ההחלטה להתגרש, הם עדיין גרים יחד, מתלבטים מתי ואיך להתקדם ולספר לילדים, לא סגורים עדיין אם למכור את הדירה כיום או כשהילדים יגדלו, האם לאזן זכויות פנסיוניות לפי החוק או בדרך אחרת, ותוך כדי הגישור הדילמות מקבלות מענה ותשובה, ומתקבלות החלטות.

אבל ישנם גם זוגות כמו דנה ואריק (שמות בדויים למניעת זיהוי) אשר פנו אלי 4 חודשים אחרי הפרדת המגורים ביניהם. כן כן הם הצליחו להסכים ישירות ביניהם על עיקרי הפרידה- מי יצא מהבית, איך נכון להתנהל ביומיום, גם ברמת הכספים וההוצאות של הילדים והבית, גם ברמת הסדרי שהיה וחלוקת ימים, והם למעשה עשו משהו שרוב הזוגות לא מסוגלים לעשות- הם שאלו את עצמם מה נכון להם. כי הרי מי מכיר יותר טוב מהם- את עצמם ואת ילדיהם. אפילו שהם מתגרשים, זה נכון, ועדיין- במשך 20 שנים הם חיו יחד, גידלו 3 ילדים, הם מכירים הכי הכי טוב אחד את השני, ויש להם אינטרס משותף חזק מכל- שניהם רוצים בראש ובראשונה לדאוג לטובת הילדים שלהם.

אז ברור לכם שהם הגיעו אלי להליך קצר וממוקד שבו דייקנו את ההסכמות, קיבלנו החלטות אחרונות שנותרו פתוחות ביניהם, ובפגישה השלישית- הם חתמו על הסכם הגירושין !

אני מאחלת להם מכל ליבי שהתקשורת הטובה ביניהם תמשיך, ושתמיד יזכרו שמעל לכל נמצאים שלושת ילדיהם, אשר זכו באמא ואבא שגם את הגירושין עושים יחד ובהסכמה. הילדים האלו מקבלים דוגמא חיה לכך שאפשר להיפרד בצורה מכובדת והסכמית גם כשיש חובות ומחלוקות, ולא את הכל רואים עין בעין.