3 הסכמים נחתמו באותו שבוע

כסת דיו עם עט נובעיש תקופות בהן פתאום "נפתח משהו", וגישורים שהתנהלו בעצלתיים ואף היו מעט תקועים, פתאום מגיעים אל סיומם, והסכם הגירושין נחתם.

ככה היה בשבוע האחרון, בו 3 גישורים הסתיימו במקביל ובחתימת הסכם.

על הגישור הראשון שהסתיים- אני עוד אכתוב בנפרד.  זה היה תהליך לא פשוט בכלל- היו אינספור מכשולים ומהמורות בדרך עד שהצלחנו לגבש את כל ההסכמות. המקרה שלהם כל כך נכנס לי ללב… אני מאושרת בשבילם על שהצליחו להתעלות על עצמם ולחתום על הסכם. זה היה הכי לא מובן מאליו שאפשר !

הגישור השני הסתיים לא פחות ולא יותר- בשעה 21 בלילה, אז הם חתמו על ההסכם בפניי, אחרי 5 חודשי גישור… בין לבין הם דיברו ביניהם.. לפעמים זה עזר לפעמים להיפך… "אנחנו לא בטוחים אם רוצים להתגרש, אבל כן רוצים להסדיר את הכל מראש למקרה ש…" הם אמרו לי כמה פעמים לאורך הדרך.

כל פגישה היתה ארוכה… בין לבין עשרות שיחות שלי עם כל אחד מהם, התכתבויות במייל ובוואטס אפ למכביר.. אבל בסוף עשינו זאת ! הגענו להסכמות סופיות בניסוח מוסכם על שניהם !

ובפגישה האחרונה הם חתמו על ההסכם

מה שאני הכי הכי מאחלת להם- שההסכם יישאר במגירה ולא יצטרכו להוציא אותו ממנה לעולם.

הסכם הגישור השלישי נחתם ממש הבוקר, אחרי כמעט שנה של תהליך. שנה היא זמן לא קצר כלל, ובטח תשאלו למה זה לקח כל כך הרבה? האם היתה איזו מורכבות משפטית או משהו חריג ושונה מזוגות אחרים? אז האמת היא שלא. לא היתה מורכבות משפטית. אבל כן היו דילמות, בעיקר בענייני הסדרי השהייה אל מול אילוצי העבודה של שני ההורים. ויחד עימם דילמות בענייני מזונות הילדים שהינם ממש צעירים במקרה זה.

אני שמחה שבני זוג הצליחו להתגמש כל אחד מכיוונו (ובאמת שניהם התגמשו) בכדי למצוא יחד את הדרך לסיים בהסכם, ולהימנע מהליך משפטי.

לפני שיצאו ממשרדי אמרתי להם – חתמתם, שימו הכל מאחוריכם. החיים האמיתיים מתחילים אחרי ההסכם. עכשיו עליכם להתמקד בלהיות זוג הורים לילדים שלכם, כי מבחינתם זה שאבא ואמא גרושים לא משנה את העובדה שעבורם אתם לנצח- אבא ואמא.

אז זה מה שקרה במשרד שלי בימים האחרונים.

עמוס, מורכב, מלא באמוציות ומטענים של כל הצדדים, אך גם מספק מאוד וממלא אותי בתחושת שליחות גדולה על שאני עושה בדיוק את מה שהתחייבתי לעצמי לעשות- לעזור לזוגות שהחליטו להתגרש, לסיים את הדברים בצורה מוסכמת ומשותפת, במינימום נזקים ומינימום מלחמות ומאבקים.

תודה על הזכות לעזור במקומות לא פשוטים ולהושיט יד למי שצריך.

עידית.