ייפוי הכוח של אברהם

אברהם (שם בדוי למניעת זיהוי) פנה אלי לשם עריכת ייפוי כוח מתמשך וצוואה.
אברהם היה גבר לא צעיר, נשוי אך אשתו (פרק ב) לא היתה מעורבת בתהליך מסיבות שונות * הסבר בהמשך
הוא הגיע עם ילדיו אשר כמובן היו מעורבים בייפוי הכוח בו הוא הסמיך אותם, אך לא היו מעורבים בענייני הצוואה (בכדי להסיר חשש להשפעה בלתי הוגנת).
התהליך ארך מס' שבועות עד לחתימה, הוא וילדיו הגיעו מגובשים על חלק מהדברים בעקבות הוובינר שלי בו הם צפו, מה שהקל עליהם את חלק מהחלטות. בהתלבטויות שהיו ערכנו סיעור מוחות משותף של אברהם והילדים יחד, ולבסוף הכל נחתם ואושר תוך כ 5 או 6 שבועות. כמובן שלפני שהלך איחלתי לו ולילדיו שנה טובה, בריאות ואריכות ימים !
* 1. כן, זה אפשרי- אין חובה להסמיך את בן/בת הזוג כמיופי כוח, ניתן להסמיך כל אדם עליו אנו סומכים, וכמו כן אין חובה להוריש לבן/בת הזוג, יש לכל אדם חופש וחירות הקבועים בחוק, להוריש את הנכסים והזכויות לכל מי שהאדם יחפוץ. לעיתים אנשים נדהמים לשמוע שאדם לא הוריש לבן/בת הזוג או לא הוריש לילד מסוים, ואני מבינה לחלוטין את הדבר כי מבחינה מוסרית אין ספק שקשה לקבל זאת, אבל מבחינה חוקית- הדבר מותר חוקי לחלוטין.
* 2. ישאלו- אבל איך לא הוריש לאשתו הרי יש להם דירה משותפת? תשובה- החלק של אשתו בדירה שייך לה ונשאר שייך לה. את החלק שלו בדירה הוא יכול להוריש לכל מי שיחפוץ. במצב כזה לאחר מותו של האדם, אשתו תמשיך להחזיק בבעלותה את ה 50% שלה בדירה, והילדים שלו יירשמו כבעלים של ה 50% האחרים שהיו של אביהם.
בריאות ואריכות ימים לכולם 🙏

 

מזדהים עם האמור? מעוניינים לשמוע עוד בנושא? אחת לחודש לערך אני מקיימת וובינר בנושא "צוואות, ייפוי כוח מתמשך והבעת רצון" (ללא עלות).

אני מזמינה אתכם להירשם בלינק הבא, כדי שאני אוכל לשלוח לכם הודעה על התאריך של הוובינר הקרוב:  https://idit.ravpage.co.il/waitingwill

 

נתראה בוובינר !

עידית