צוואה לזוגות פרודים/ טרום גירושין-

עבור זוגות בהליכי פרידה וגירושין אשר טרם התגרשו בפועל- יש חשיבות ומשמעות גדולה בעריכת צוואה.

הסיבה לכך הינה, שהחוק פשוט אינו מכיר בסטטוס "פרודים" ! החוק מכיר רק ב"נשואים" או גרושים".

על כן, בתקופת הליכי הגירושין וכל עוד לא השתנה הסטטוס, הרי שבני הזוג מהם אתם נפרדים הם-הם היורשים החוקיים שלכם… במידה ואינכם מעוניינים להוריש את הכספים והזכויות שלכם לבני הזוג מהם נפרדתם- חשוב שתעשו צוואה !

חשוב לי להדגיש, כי העיקרון הנ"ל על פיו החוק לא מכיר בסטטוס "פרוד" או "בהליכי גירושין" תקף גם למצב בו הצדדים ניהלו הליכי גירושין ארוכים, לוחמניים ומכוערים בבית המשפט ערב מותו של אחד מהם, עדיין אם לא היתה צוואה לנפטר- בן הזוג הנותר בחיים ירש אותו (יקבל 50%) יחד עם ילדי הנפטר (שיקבלו 50% לחלוקה שווה ביניהם).

על כן, מומלץ ביותר לבני זוג השוקלים / מצויים בהליכי גירושין, לערוך צוואה. צעד זה מאפשר לשלוט ולקבוע כיצד ולמי יעברו הרכוש, הזכויות, הכספים וכל שהשאיר הנפטר אחריו.

רק ע"י עריכת צוואה תישאר בידי האדם העצמאות והאוטונומיה לקבוע הוראות מיוחדות המתאימות לרצונותיו ולראיית עולמו. לעיתים עריכת הצוואה תבטיח כי רכוש לא יגיע לידי בן-הזוג שהפסיק להיות חלק מחיי המנוח, ולעיתים אף הסב לו סבל וכאב בתקופה האחרונה לחייו.

אי-עריכת צוואה משמעה- קבלת הוראות חוק הירושה כמובן מאליו, שכן בכל מקרה בו לא נערכה צוואה, תחולק הירושה עפ"י החוק, ולא תיוחס חשיבות לעובדה כי בני הזוג היו בעיצומם של הליכי גירושין.

מזדהים עם האמור? מעוניינים לשמוע עוד בנושא? אחת לחודש לערך אני מקיימת וובינר בנושא "צוואות, ייפוי כוח מתמשך והבעת רצון" (ללא עלות).

אני מזמינה אתכם להירשם בלינק הבא, כדי שאני אוכל לשלוח לכם הודעה על התאריך של הוובינר הקרוב:  https://idit.ravpage.co.il/waitingwill

 

נתראה בוובינר !

עידית